....vše, co je podle přírody, je hodno úcty. (Cicero Marcus Tullius)

Vážně takhle uvažujeme? :-)

19. října 2007 v 21:44 | Autor* |  Postřehy - úvahy
Vážně takhle uvažujeme?:-)
Mám kamaráda. Nakonec, která z nás nějakého nemá. Jenže můj kamarád je na rozdíl od ostatních mužů velice všímavý.

Nedávno jel tramvají, stál nad nějakou dámou a "fotografoval" jí výstřih.Dáma (asi tak 45 let) nejdřív zvedla oči od novin, potom zvedla i sebe a nabídla mu svoje místo. Byl to pro něho takový šok, že okamžitě vystoupil a do práce raději došel pěšky a pochopitelně tím pádem i pozdě. Tak to byla teda rána pro jeho ješitnost. Prý se na tom madle v šalině neklátil a nevisel tam jako v posledním tažení. Podle jeho mínění, chtěla ta dáma udělat dobrý skutek, ale nemusela si prý k němu vybírat zrovna jeho. Měla se prý cítit polichocená zájmem o svoje vnady, i když to byl zájem čistě jen platonický. Naštěstí pro něho jsou už výstřihy schované pod kabátem, tak pro změnu můj kamarád poslouchá, co si dámy mezi sebou vykládají. A věřte, že poslouchá pozorně. Tento týden byl svědkem rozhovoru, který okamžitě sepsal jako prosbu o radu a poslal mi ji s tím, abych poradila. Jeho prosbu tady s jeho svolením zveřejňuji, svoji radu raději ne.

Milá Dášo,
Moc se omlouvám, že se ozývám, jen když něco od Tebe potřebuji. Já teď dělám sekretářku našemu GŘ. Je to pedant, starší pán, myslím si, že se mu i trochu líbím, ale někdy je to s ním o hubu. Je mu jedno, že je už po práci (doma má pěknou semetriku, jednou jsem jí viděla a tak domů nespěchá) a mě si tam drží jak tvrdý Y. Musím ale přiznat, že není škrt a každý druhý měsíc přihodí nějakou prémii. Vždycky to komentuje, že je to na nějaké hadříky, abych prý byla reprezentativní, jako bych byla nějaká cuchta! No, ale každá koruna dobrá.

O tom ale nechci psát. Jsi moje nejlepší kámoška, vždycky jsi mi dobře poradila, víš jak to bylo s Frantou a já Ti ani pořádně nepoděkovala. No a co se mi včera stalo. My jsme měli gremium, já měla dělat zápis. Tak jsem se trochu olepila - víš tu vypasovanou sukni těsně nad kolena co mi dělá užší pas, tu vínovou halenku s větším výstřihem (dávám na Tvé rady), šáteček na krk abych nebyla jak holokrčka, tu vyztuženou podprsenku co mi je vždycky trochu zvedne, ať se mají staříci na co koukat. Ráno jsem stihla dát si na hubu obličej a metu si to na troleják. Měla jsem skoro nový boty, ty, co se Ti na mně líbily a vidím, že se troleják chystá zavřít dveře. Tak jsem se rozběhla a teď se to stalo. Podpatek mi zapadl do mříže od kanálu a já s sebou plácla. Sukně přes hlavu, kabelku vysypanou a já tam ležela jak dlouhá, tak široká. Navíc jsem měla ty teplé kalhotky s kytičkami od maminky, víš, jaké jsem měla problémy s vaječníky.Tak tam ležím a ani se mi nechce vstávat. Ještě že jsem nevymetla tu louži po dešti. Najednou cítím, jak mi někdo pomáhá vstát, já ti ani hanbou neviděla, kdo to je.Docela příjemnej hlas. A že mi pomůže posbírat kabelku, no víš, co tam všechno nosím! No už jsem stála, podpatek se neulomil a já začala vnímat. Představ si vysoký, černovlasý, trochu prošedivělý,odhaduji tak na cca 45 let a ten hlas!! Já začala koktat poděkování, představ si, že jsem si ani neroztrhla punčochy, ale on si určitě všimnul těch mých kalhotek! A že prý, jestli jsem se nezranila. Oblečení tak akorát k jeho postavě a věku, nic nápadného, ale muselo to stát majlant. A že už přijíždí další troleják, jestli si nastoupíme.No to víš, naštěstí jsem měla ještě nějakou časovou rezervu na tu gremiálku a nebyla jsem ani ušpiněná, jen trochu ruce a tak jsme nastoupili. Troleják narvaný a tak jsme stáli dost těsně u sebe. Prstýnek neměl, to jsem si všimla, no to víš dnešní ženáči! Troleják sebou v zatáčce trhnul, já se na štangli neudržela a vlítla mu skoro do náruče.To ti byl náraz! Podprsenka vydržela a měla jsem pocit, že ocenil…Taky jsem si všimla, že mu oči občas upadly do výstřihu, to víš chlapi. No a nějaké to slovo semo tamo. Ptal se kde vystupuji, já že na Hlinkách a on že jede ještě dál. A že jestli bych nebyla proti, jestli bychom se nemohli někdy vidět.Dal mi vizitku a já už vystoupila. Ještě mi zamával.

No a teď, Dášo, poraď. Na té jeho vizitce je jen jméno a telefon. Mám mu zavolat? Nebo nemám? Franta byl pěknej chlap, však víš, ale už je to dlouho a teď tohle! Tak ti nevím. Nemám z něho dojem, že by to byl nějaký "lovec", i když ženská nikdy neví. Taky mi vrtá hlavou, proč jede trolejákem, podle jeho ohozu bych spíše tipovala pěknej bourák. No třeba ho má v opravě ne? Líbil se mi. Tak holka poraď,co mám dělat. Zatím jsi mi vždycky dobře poradila a na Tebe já dám. Poraď.

Tvoje nejlepší kamarádka
P.S. Dámy, jedna rada na závěr. Nejezděte ráno tramvají číslo 1 směr Mendlák:-) Nevíte, kdo vás právě poslouchá. Můj kamarád má totiž oči i uši všude;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emil Emil | E-mail | 23. října 2007 v 10:05 | Reagovat

K prvnímu příspěvku. Už si raději stoupnu k dost starším dámám. Nechci riskovat další pěší pochod,(sto jarních kilometrů se neplní na podzim.) A pokud se kdosi mladší zvedne opodál s tím,že mi nabízí místo,usměji se a dím, že se mi stojí dobře. Musím se ale dobře prohlédnout,nemyslím, že vypadám jak v posledním, tažení.Uvolnit místo starším se dneska nenosí a tak nevím. Že bych šel na omlazovací kůru? To si raději dopřeji trochu opulentní večeři v dobré společnosti, možno i v dámské.

2 zahradnice Eva zahradnice Eva | 23. října 2007 v 13:40 | Reagovat

Mělo by to mít ještě pokračování, jsem děsně zvědavá, co jsi jí nakonec poradila.

3 Vegys Vegys | E-mail | 23. října 2007 v 20:49 | Reagovat

Také si milá Dášo myslím,že by kamarádka nemusela moc váhat,vždyť o nic nejde. Z toho co popisuje je jasné, že ji ten sympaťák při jejím vstávání neokradl ani neobtěžoval, kalhotky měla pěkné,teplé a pevné (muži rádi dobývají),ňadra asi hezká a pružná jako ta podprsenka (to vyvolává už jen při letmém pohledu různé asociace a určitou momentální náklonost) a navíc byla od šéfa dobře celkově oháknuta...prostě holka šik :-). Když se nechá nezávazně pozvat do dobré restaurace (ne jako já Tebe při mé letmé návštěvě Brna, kde nebylo ani z čeho vybrat)...a nenápadně se zeptá, jestli už má vyměněný řidičák, tak se třeba dozví víc a pak uvidí, jestli ji ještě někam pozve...pa:-)zd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama